20.2.2016  Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yenilendi.
Kaynak: Zaman.Com.Tr
Hamit Çalış   -   25.01.2009
 
 
Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yenilendi
 
Karaman Sağlık Müdürlüğü, devlet hastanelerindeki diş ünitelerini tek çatı altında birleştirerek Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni kurdu.

Karaman'da yaklaşık üç aydır faaliyet gösteren Ağız Diş Sağlığı Merkezi, çevre illerden gelen hastalarla bölge hastanesi gibi faaliyet göstermeye başladı. Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde 15 diş hekimi ve 7 teknisyen görev yapıyor.

Ağız Diş Sağlığı Merkezi hakkında bilgi veren Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük; merkezin son teknoloji cihazlarla donatıldığına dikkat çekti. Günlük muayene sayısının 350-400 civarına olduğunu belirten Özyörük, PACS sistemi sayesinde röntgen sonuçlarının 3.8 saniye gibi kısa bir sürede hekimlere ulaştığını dile getirerek "Ortodonti uzmanı atanması durumunda, diş düzeltme tedavilerine de cevap verilecek merkezimizde dişlerin küçük dijital görüntüleri de alınabilecek. Ayrıca vatandaşların sıra alabilmek için uzun süre vezne kuyruklarında beklemelerine gerek kalmayacak. Merkezde banko sistemi denilen açık ofis sistemi ile kayıt ve vezne işlemleri yapılmaktadır. 24 saat kesintisiz hizmet veren merkezimizde engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı da düşünerek zemin katta da poliklinikler oluşturduk." şeklinde konuştu.

GERİ DÖN

Sisteme Kayıtlı Diğer Haberler
 20.2.2016   Konya Beyhekim ADSM'den Ziyaret
 20.2.2016   Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yenilendi.